Salzkammergut trophy

16. 7. 2011
7. kolo - Cyklomaratónska séria
3. kolo - Inter Mountain Series
MTB maratón
Bad Goisern am Hallstattersee (Rakúsko)

Propozície, Reportáže, Výsledky, Foto
kks, to som si az teraz uvedomil ze tych 6:23 tento rok bola riadna jalovina :lol:


:-) ... ach jaj ... si nam chcel pripomenut, ake sme sracky ... no ved teda dakujeme ... :-)
09.12.2008 - 13:40:24
00
Na 200-vku limit startujucich nie je, takze mas cas. Ale DI2F4Y ma pravdu, najprv v r.2009 si pod "obzriet teren" a o rok to mozno das na 200-ke. Je rozdiel pojazdit okolo Kosic 100-120 km kde nemas velke prevysenia, ale na Salzke su dost krute, dlhe stupania napr. 10 km s prevysenim 1000 m t.j 10% a to je dost. Pozri profil z toho roku.

Inak ten kopec 10/1000 v druhej polovici nebol vobec tak tragicky, ako by sa mohlo zdat. Teda za predpokladu, ze si vie clovek rozvrhnut sily a neodpali sa prilis vysokym tempom. Ale faktom je, ze pre sratchky ako ja to tam v spodnej asfaltovej casti miestami bolo na najlahsi prevod (22/32). Ale v cca polovici stupania bol pekny vodopad, takze celkom dobra zamienka na kratku pauzu. :) A o terene sa na Salzke neda velmi hovorit ak neratam jeden 20 metrovy a jeden 5 metrovy usek v lese kde vsetci znasali pesi a peknu technicku vlozku v podobe schodov. Celkovo je trasa technicky nenarocna a snad 90% tvoria siroke tvrde sotolinove cesty a aj dost vela asfaltu. Takze skor to bude o pravidelnom doplnani energie, vhodnej kombinacii vrstiev (aby ste sa nepodchladili ak zaprsi) a odolnosti zadku voci otlaceniu od sedla za tych x hodin. :P
09.12.2008 - 16:51:20
00
Steju ak si taky dlhy pretek este nesiel tak odporucam najprv tu 100-vku (ci kolko to je)


ved jasne, urcite sa nechcem precenovat, 200vku v 2010 urcite :) tento rok, uvidim podla formy :)

Mimochodom rozmyslam ze by som isiel aj ja tak by som ta mozno mohol zobrat... :wink:

to by bolo kúl ;-)
09.12.2008 - 20:46:48
00
vsetkym ktori chcu zdolat tu 200vku v Rakusku snad uz iba odporucam dat si na zaciatok nejaky 200km cestny maraton, najlepsie taky kde Vam nenechaju ani nachvilu oddychnut a ak to v ako takej pohode prejdete, mate ako taku sancu zdolat bez zdravotnych tazkosti 200km v terene odkazany sam na seba ;)

jezus, nechcem ti do toho kecat, ale ak sa rozhodnes pre tu 200vku, pamataj moje slova ze tym vodopadom sa kochat nebudes :)

lagonda, neboj, nechcel som pripomenut nikomu ze je sratchka...snad jediny srac som tu ja kedze si na tu 200vku netrufam :(

ono na Salzy je to podla mna o tomto :
53km - da sa hovorit o preteku
110km - pretekaju iba ti najlepsi, zvysok si to moze vychutnat, niektori toho maju dost po 50km
200km - preteka iba top5 sialencov, ostatni trpia a posuvaju si prah bolesti , niektorym po tomto "preteku " konci sezona a pocul som aj o jednom ktory sa po takejto skusenosti vysral uplne na bike :D
09.12.2008 - 21:46:10
00
matt ... len tvoje dovody su trosku ine .... ty by si tam siel jedine za podmienky, ze by si bol medzi tymi prvymi piatimi ...
prehanam, viem, ale uznaj ... mohol by si ju ist aj buduci rok, bez nejakej vaznejsej pripravy
09.12.2008 - 23:07:19
00
... Je rozdiel pojazdit okolo Kosic 100-120 km kde nemas velke prevysenia, ale na Salzke su dost krute, dlhe stupania napr. 10 km s prevysenim 1000 m t.j 10% a to je dost...

toto je ukrutna pravda. potom co sme boli tento rok na garde, sa mi videlo rudohorie prudko vyzehlene a na nasledujucom vylete na domacej pode som nezhadzoval na maly tanier.
prevysenia alpy versus rudohorie sa skutocne neda porovnat, treba zazit. a tych 7000 vyskovych na jeden zatah mi pride take, ze ani neviem najst spravny privlastok. to by som musel aspon 3 roky po sebe jazdit jak nepricetny, a potom sa zblaznit a potom by som siel :mrgreen:
09.12.2008 - 23:28:47
00
mohol by si ju ist aj buduci rok, bez nejakej vaznejsej pripravy


to ozaj asi tazko...bez prehanania ( a to myslim prejst ju tak ze prezit...nie sa nahanat )
09.12.2008 - 23:58:42
00
jezus, nechcem ti do toho kecat, ale ak sa rozhodnes pre tu 200vku, pamataj moje slova ze tym vodopadom sa kochat nebudes :)

Pripajam moju odpoved, ktora stale plati a je nemenna. To o tom pohodickovom kopci 10/1000 nemalo ani nahodou vyzniet ako zlahcovanie situacie a uvazovanie o 200vke. :)

Tak ked uz aj lagonda ide do toho, tak ja teda takto verejne slubujem, ze budem Dudovi aj lagondovi drzat palce. :lol: A to pekne doma na SVK. A okolo 9h, teda prave v case, ked uz budu mat odmakanych prvych minimalne 50 km v teplotach miestami dost pod 20 stupnov, vyleziem z teplej postielky, dam si vianocku s medikom a kakavkom a budem ich v duchu povzbudzovat. A potom okolo 10h sa mozno vyberiem na light vyletik po Karpatoch a ked sa budem po dalsich siestich hodinach vracat domov, tak chalanom bude chybat do ciela uz "len" okolo 4 hodin a 50 km. :lol:
10.12.2008 - 01:37:37
00
juuuj jak to tu tak citam ta sa mi az nohy pod stolom zdvyhaju ako by som sedel na biku uz :)
no dufam ze ten moj tohtorocny trening bude stacit na to sialenstvo :) len nech to nieje tak
skoro nech si este troska uzijem volnejsieho treningu :)
10.12.2008 - 08:35:17
00
Ja si myslim, ze matt je tu jeden z mala ludi, co uvazuju triezvo a vedia, ze bike nema byt len o extreme a niceni sa. Ale drzim vsetkym optimistom palce. :)
10.12.2008 - 11:46:39
00
lagonda, neboj, nechcel som pripomenut nikomu ze je sratchka...snad jediny srac som tu ja kedze si na tu 200vku netrufam :(
...
200km - preteka iba top5 sialencov, ostatni trpia a posuvaju si prah bolesti , niektorym po tomto "preteku " konci sezona a pocul som aj o jednom ktory sa po takejto skusenosti vysral uplne na bike :D


100% suhlas. na 200-vke pretekaju ti co sa cielene pripravuju na max.2-3 taketo dlhe preteky rocne. rekreacny cyklista s vybornou kondiciou ma podla mna v najlepsom pripade tak sancu s vacsimi ci mensimi "stratami" prezit... a musi pocitat s tym ze po pretekoch si tak 3-4 tyzdne velmi nepojazdi (minimalne).
10.12.2008 - 12:27:13
00
okrem salzky 200km by som buduci rok chcel skusit aj triathlon konkretne slovakmana(ironman v NR) 4km plavanie 180km cesta 42km beh (bike a beh by nemal byt az taky problem) mysliste si ze sa da naucit plavat do leta ? viem kraula ale s tym 4km asi tazko :) kto ma nauci prsia ??? :roll:


ak nie je pre teba problém 180 bike a 42 maraton, tak s plávaním by si nemal mať problém, ak vieš plávať kraul, tak sa dá na tom popracovať a 3,8 km zvladnes v pohode.............z mojej osobnej skúsenosti, keď som bol na výške, tak som sa amatersky venoval plavaniu a sem-tam som mával treningy spolu s päťbojármi...najviac som plával v celku 3 km v 50m bazene - kraul s obratkami za cca 58 minút - len si pamatám, že na 2,5 kilometri sa mi žiadalo nejaký ionťák, banán atď.....takže si to treba vyskúšať, čo na to tvoj oraganizmus.....ale treba brať do úvahy aj fakt , že tých 3,8 km čo budeš plávať, bude asi v jazere( presne neviem, niekde bývaju aj v bazene)
...ináč keď som pred x- rokmi robil plavčíka na lipt.mare, tak sme chceli preplávať na šírku Lipt.Maru..bolo to cca 4 km( od lipt. trnovca), len sme nemali celotelovky, lebo v strede mary je dost studená voda, ..sprievodný čln sme mali zabezpečený...škoda, niekedy nabudúce...
11.12.2008 - 08:59:35
00
A pôjdeme sa večer pred pretekom ožrať?:))
11.12.2008 - 12:51:04
00
ze vahas ... sak v 2007 sme pred pretekom do polnoci popijali a potom 100vka pripadala ako dvojstovka ... heh ...
11.12.2008 - 13:45:27
00
tak dnes som skusil v bazene tych 3,8km a veru mi pri tom dobre padol iontak po 2-hom a 3-om km...ale cas 1:12:56 je myslim celkom slusny...este tych 180km na bicykli po plavani si viem predstavit celkom v pohode, ale maraton by ma uz zabil
11.12.2008 - 22:50:08
00
keyboard_arrow_up