z tychto bikov ca sa tu objavili jednoznacne to GTcko...inak k tym hydram, samozrejme su v terene vyhoda. Je uplne zbytocne riesit hydry / mechaniky, niekto ma mozno dilemu hydry vs. kvalitne vcka(len koli hmotnosti). Ak neplanujes jazdit seriozne sutazne, tak ber hydry a mozes si byt isty brzdnym ucinkom za kazdeho pocasia....
09.01.2006 - 12:26:22
00
to omik:
Pocuvaj ked chces jazdit les, a ako si spominal dazd, blato- tak nad veckami ani nerozmyslaj!
jednoznacne kotuce - ako si sa pytal davkovanie vecka vs kotuce - ako chces davkovat na veckach??? vecka brzdia "trhavo" (cos na cestu je v pohode, ale ked ides dole kopcom po blate - tak neviem no)
kotuce to uz je uplne o niecom inom. (zbytocne ja tu budem vysvetlovat, najlepsie keby si mal moznost vyskusat a porovnat sam, potom by si na vecka uz ani nepomyslel...)

a co sa tyka ze ci mech alebo hydro, samozrejme ze hydra su lepsie, ale teraz ide oto ze v tej cenovej katgorii s hydrami???-ci by to nebolo na ukor kvality ostatnych komponentov....
Ale zase to neber tak, ze ked hydra su lepsie tak ze mechaniky su zle, to v zdiadnom pripade! Ja mam mech AVID a v ziadnom pripade na nich nedam dopustit! blato, voda, mraz--- no problem! vzdy rovnaky-velky- brzdny ucinok pricom si plynule regulujes brzdnu silu... proste super
09.01.2006 - 12:41:11
00
Tak nieco ku tym vaham hydry vs. V-cka. Podotykam, ze uvadzam len priklad. Beriem za vzor bezne tektro v-cka, par 340g (pre porovnanie XT pre paralelogram vazia 500g, xtr 400g). koliky vo vidle na v-cka cca 150g, v rame cca 100g. Teda vysledok je 590g. Na druhu misku vah polozim hydry xtr, brzdice 98+100g, kotuce 2x139g. Vysledok 476g. Ked vezmem do uvahy rozdiel medzi vahou klasik nabojov a s center lock, pri napr. sade LX, tak mi vychadza rozdiel 56g v prospech klasik, cize ak to priratam este k tym 476g dostaneme 532g.

Takze mame na jednej strane v-cka s vahou 590g a na druhej kotuce s vahou 532g. A to som este nepocital usporu na diskovom rafiku.

Chce este niekto pisat o vahe? :-)

Ale berte to len ako priklad alebo ako namet na uvahu, nie na horuce diskusie.
09.01.2006 - 13:40:15
00
No tak som sa rozhodol, ze pojdem do toho GTcka. Musim ale pockat na vyplatu a potom pohladat nejaky obchod, najlepsie v Prahe...
Neviete o niecom nahodou? V BA by mi to moc nepomohlo, pretoze skolu skoncim (dufam) teraz vo februari a byvam v prahe. A kvoli pripadnym reklamaciam (dufam,ze nic take nebude) sa mi neoplati chodit hore dole.

Dakujem za vsetky rady.

to reikom:
presne to iste som si myslel, len mi neslo do hlavy, preco niekto odporuca Vcka. ja som toto leto stravil tyzden na biku v lesoch a cely tyzden lialo a mozem povedat, ze to bolo dost zle. Preto som vlastne chcel kotuce.
S trhanym ucinkom brzd na cestaku som sa nestretol. Davkovat ich mozem krasne. Co si predstavujes pod "trhavo"???

to root:
pravdupovediac tych usetrenych 58 gramov je uplne smiesnych :). Nic tym nedosiahnes. Mna osobne strasne bavia niektori starsi pani, ktori chcu ukazat, ze simozu dovolit kupit bike za 100k, pretoze je to karbon a zhanaju si k tomu tretry, ktore vazia o 50g menej, ako tie co maju a pritom maju nadvahu. Ak chcem setrit hmotnost, tak v prvom rade zacnem u seba a ani 500g neni taky rozdiel, ak nechce niekde pretekat... Ale je to zaujimava info...
09.01.2006 - 19:08:59
00
ja by som ti odporucal jednoznacne nejakeho spesla
09.01.2006 - 19:20:15
00
sakra root:) , jasan, da sa spraviť opačný kompromis: avid7, alebo sl. ale to je jedno, je to vec názoru. hydry xtr stoja cca pekne cez desku a xt v-brake 1100. keď si zoženieš mrazek véčka majú 105g a nebudú stáť 15000 takže to len naokraj tej váhy.

- jazdil som po lese hociako a myslím že aj desiatky rokov pred nami jazdili po lese v treréne na véčkach a sú tu. to nie je argument podarí sa mi kopec diskárov predbehnúť a ubrzdiť a prežiť na véčkach-klop!klop! na závodoch sa jazdia iné zjazdy na závodoch kde o niečo ide a ide sa tam fakt rýchlo. naokraj

kúp si brzdy podľa svojho brzdovyznania
09.01.2006 - 19:32:18
00
Omik, ty si ma vobec nepochopil. Podnet pre to, aby som tu stravil 5 minut pisanim bola tato veta: "niekto ma mozno dilemu hydry vs. kvalitne vcka(len koli hmotnosti)", pisal to dijck a vseobecny mitus, ze kotucovky su tazsie ako v-cka. Je to teraz jasnejsie, co som tym prispevkom chcel povedat?

Jano, ked uz sme zasli az sem, tak xt stoja 1310 + 1310 cize 2620 a nie 1100 :-), ale o tom som nechcel, o cenach nie, uz som vysvetlil o co mi islo, ale musim suhlasis s tou tvojou poslednou vetou, ze kazdy si kupy to co potrebuje a preferuje. Ja proste nemam rad ten pocit, ked zoberiem von bike (a myslim v hocijakom pocasi, ked to proste potrebujem), stlacim brzdu a nic. Pre mna osobne je to dostacujuci argument.

Ale ako som napisal uz predtym, len taky maly namet na uvahu, nie na burlive diskusie.

A este som predsa nieco zabudol, ale toto je len pre Jana :-) : desiatky rokov asi nie, mtb je len v plienkach :-) a v-cka su tu chvilu, pred nimi boli cantilevery a keby toto vsetko bolo dobre, nevymyslali by sa ine veci, no nemam pravdu? :-)
10.01.2006 - 07:59:56
00
to Root:

ta poznamka o hmotnosti mi usla. takto to dava zmysel :)...
10.01.2006 - 08:49:35
00
sakra zase. jasan, jasan troška som si pohájil svoje záujmy. je to fakt vec chuti a názoru. raz vytvoríme riadnu polemizáciu na túto tému.


ps: tie brzdy stoja v bikeshope 1179 tak odtiaľ som mal info. sorry to som prehnal s desiatkami rokov mtb. troška zamútim vodu, robím to nerád, tak prosím nemusíte reagovať: vieš prečo sa vymyslel farebný tv? nikomu nevadil čb-všetci boli stoho stále v šoku. bol nasýtený trh. dakedy sa drahá vec(tv)kupoval na "des." rokov a tak všetky tie fabriky začali sušiť. keby niečo nevymysleli tak sú out. jasné že disky BRZDIA URČITE ÚČINNEJŠIE AKO V, ALE VÝVOJ NENAPREDUJE IBA KOLI TOMU ŽE SÚ UŽ NEJAKÉ .... . iba k tomu vývoju. a nechytajme sa už za slovka. už sme to vyvážili ardumentami tak dosť, sorry. stránim sa tohto novodobého trendu"diskového" a bezhlavého zhadzovania "v" samozrejme nie od teba Root
10.01.2006 - 15:11:31
00
amen.
10.01.2006 - 16:59:32
00
Jano, len kvoli tebe uz nereagujem. Ako pali napisal.
11.01.2006 - 08:52:01
00
Ake mate skusenosti s bikeshop.sk???
Som tam objednal bike predvcerom, objednavku nepotvrdili, napisal som im rano mail a stale nic.....

Medzicasom som nasiel este zaujimavu ponuku na solidsport.cz:

ROCK MACHINE TSUNAMI DISC 04
Modelová řada: XC Performance
Model: TSUNAMI DISC
Rám/tlumič: Alpine custom 7005 Superlight
Vidlice: Rock Shox Judy XC 80
Měnič převodů (z/p): Shimano XT/Deore
Řadiče: Shimano Deore
Brzdy: Hayes HFX-9-XC Disc
Kliky: Truvativ Firex LR, 22-32-44
Střed: Truvativ ISIS SL
Hlavové složení: Ritchey Zero Logic integrated
Kazeta: Sram PG-950-9, 11-32
Pedály: Fasten alloy
Náboje: wheels Xero Element
Dráty: wheels Xero
Sedlo: WTB Laser V Comp
Řidítka/představec: Ritchey
Sedlovka: Ritchey
Ráfky: Xero Element,24H
Pláště: Kenda Koyote 1.95


Vybavou mi to pride velmi podobne ako to GTcko, brzdy podla mna lepsie, inak viac menej to iste. A cena je rovnaka....
Co myslite? Ak mi dnes nepotvrdia tu objednavku, tak ju zrusim. Mam ist do toho Rock Machinu?
11.01.2006 - 10:25:09
00
ja si myslim, ze je to stale slabsie ako to GT a tu objednavku by som nerusil, radsej tam skus zavolat ak tam maju cislo.
11.01.2006 - 13:27:02
00
No co vidim na prvy pohlad, je ze je tam slabsia vidla.

Do bikeshop.sk som pisal a odpvoedali mi, ze GT Avalanche 0.5 2005 uz ramy Lka nemaju, iba Mka a to je pre mna male.

Vidim, ze vidlu to ma urcite slabsiu, ale po par mesiacoch ju kludne vymenim, ak mi nebude vyhovovoat. To ma nezabije. Co ten zvysok? Aj ten sa ti vidi slabsi? V com konkretne?
11.01.2006 - 14:31:57
00
sorry, tou posl. vetou som myslel že nieste tí, čo len bezhlavo kydajú na v.
už s tým končím - hovadsky sa nudím v práci tak len trepem.
11.01.2006 - 15:31:38
00
keyboard_arrow_up