Po veľkých investíciách postupný návrat k štandardu. :clap:
18.07.2011 - 14:19:56
00
nemyslim si ze ten tmel je az taka investicia
18.07.2011 - 14:22:37
00
Ja tiez nie, par ecok za vyskusanie ma nezabije. A hlavne som s tym ratal - jednoducho s tenkymi raceovymi plastami sa neda spoliehat na to, ze vydrzia bez poskodenia vsetko. Podstata pre mna je, ze bezne defekty z trnov nasadenim tmelu koncia. Musim skontrolovat (ked budem mat cas) do akej miery je ten plast poskodeny - je mozne, ze by to tmel mohol zvladnut a este toho Rona budem vediet spojazdnit ako bezdusak, ale v tom blate a v terene som to neriesil a jednoducho som len nahodil dusu a sli sme dalej. V kazdom pripade som velmi prijemne prekvapeny tym, ako ten NoTubes tmel funguje - vznika z neho velmi pevna trvacna gumena zmes, ktora ma velmi vysoku prilnavost a naozaj slusnu schopnost utesnenia. Plast som musel z tesniacej pasky takmer rezat, tak dobre ho s nou tmel spojil. V podstate bol plast doslova zlepeny do jedneho celku s paskou, cize o tom, ze tmel funguje dobre, vobec nepochybujem.
18.07.2011 - 14:38:44
00
http://vimeo.com/26616388
20.07.2011 - 12:36:17
00
vcera som skusil nahodit ten buchnuty Racing Ralph UST a mali ste pravdu. Uz sa patka nechytala, bola nazval by som to "vytahana", plandala. No nist, nahodil som novy.
28.07.2011 - 10:34:33
00
Plast som musel z tesniacej pasky takmer rezat, tak dobre ho s nou tmel spojil. V podstate bol plast doslova zlepeny do jedneho celku s paskou, cize o tom, ze tmel funguje dobre, vobec nepochybujem.
No a takto nejako asi vymysleli galusky!
28.07.2011 - 20:09:07
00
ten tmel v plášťoch nemal ani mesiac, najazdené cca. 300 km ....

Tak dnes som dal dole plášť, nahodené to bolo 20.5., 2062km a nevznikol tam žiadny taký objekt ako vtedy tebe :) Tmelu tam ostalo celkom dosť, ale vyzerá to, že už nefungoval - keďže posledné dni som ráno našiel na plášti vždy dosť mokrých fliačikov a bolo potrebné o trochu častejšie dofukovať...

Inak teraz som nahodil Specialized Fast Trak control 2.2 (nie-LK verzia, čiže o trochu vyššie stredné štuple, asi aj iné boky a vyššia hmotnosť), bez rubena obojstrannej a gumenej pásky (iba jedna vrstva 15mm izolačnej do stredu, na to širšiu 19mm vulkanizačnú 2 vrstvy + trochu obojstrannej pri ventil aby sa tesnenie prilepilo :D ) a nafúknuté v pohode nejakou tesco pumpou, myslím že by sa to dalo dokonca aj malou pumpou, tie specialized 2-bliss plášte majú super pätky... Tesní to aj bez tmelu.

Už ma štvala tá gumená páska, až príliš mi zväčšovala obvod ráfiku a plášte sa tam dosť ťažko nahadzovali a dávali dole... Teraz to ide úplne super, bude to asi aj lepšie tesniť diery pre niple ako tá tenučká obojstranná od rubeny.
04.08.2011 - 20:43:06
00
bez rubena obojstrannej a gumenej pásky (iba jedna vrstva 15mm izolačnej do stredu, na to širšiu 19mm vulkanizačnú 2 vrstvy + trochu obojstrannej pri ventil aby sa tesnenie prilepilo :D )


Mohol by si dat nejaky link, kde kupit tu pasku namiesto tej rubeny?
(tiez sa mi blbo nahadzovali plaste, pretoze dost zvacsovala obvod a navyse do buducna hladam alternativu pre 29 kolesa......)
Inak k teme kolesa RM5+rubena+notubes 1300km bez jedineho problemu...
04.08.2011 - 20:54:50
00
Lidickove, toto ma celkom znervoznuje,toto. To ze bocnica malinko povoli je znama vec, a vyzuziva si myslim odkedy bezdusaky su. Zazil som to na roznych plastoch, niektore po povoleni sli uz nahodit rukou aj zhodit (Hutchinson), niektore sa len malinko zlepsili z troch ocelovych na 1 ocelovy nahadzovac (Schwalbe). Ale aby plast buchol len tak (ak bol spravne vsade nahodeny), uz nie je normalne. A potom po roztiahnuti toho kevlaru (nie bocnice, roztahuje sa ten kevlarovy bazmek, co bocnicu drzi) aby uz vobec nedrzal v rafku?? To uz je na zalobu vyrobcu :@ (katovanie kostov c Cine ??) .. toto zavana tazkym zranenim az zabitim .. nie su to falzifikaty ? Su to realne Schwallbe :^) ? Naviac, ako som postrehol u chalanov z AM/EN toto robia aj dusove verzie, ze sa vyzlecu ?? A cez to vsetko este to dalej kupujete ? Tak to vam zavidim vasu istotu a pevne nervy v zjazde ...
V zivote som s tymto ja problem nemal, ale pravda je, ze pouzivam inu znacku, a Schwallbe co mam su z roku 2005,2006...
04.08.2011 - 20:59:02
00
hirwils:
Ja som kupoval v baumax-e, 3m za 3.5€. V podobných obchodoch by ju mali mať... Myslím, že by mohla byť aj nejaká iná (lacnejšia, v baumaxe sú predražené :D ), hlavne nech je trochu hrubšia, pevnejšia a odolná voči tmelu. Možno by stačili aj zo 3 vrstvy širšej izolačnej :)
Napr. tu jeden skúšal pattex power tape a rozpadla sa http://www.bike-forum.cz/forum/rubena-tubeless-kit.html#comment1368719 :D Čiže tú nie :D
04.08.2011 - 21:03:33
01
Tak to vam zavidim vasu istotu a pevne nervy v zjazde ...

...pokial je mne zname...a takisto sa mi to 2x stalo (blba seria z roku 2009)...Schwalbe vzdy bucha len ked je v pokoji...cize tie pevne nervy asi az tak nie su treba...a preco sa vzdy k Schwalbe vraciam...lebo jednoducho mi najviac sedia a viem presne co od nich cakat..odkedy ich pouzivam toto bol moj jediny problem s nimi a vzdy tie plaste boli ihned vyreklamovane..na UST od Schwalbe nedam dopustit...jazdene 3 ci 4 roky az do tejto sezony jazdene bez tmelu - defekt 3x...2x na predne - raz to naozaj nedopadlo v zjazde dobre, druhy krat tento rok na dlhej Salzke v stupani - a zrazu som zisitl ze pri prezuvani som nedal tmel :fubar: a raz pripinacka v zadnom...keby tam bol tmel tak ani tieto 3 defekty "neexistuju"...podla mna je povest Schwalbe "demonizovana" viac ako to v skutocnosti naozaj je...
06.08.2011 - 11:39:56
00
jj, tiez im napriek vsetkemu ostavam verny. Pretoze ich spravanie je pre mna citatelne a na pokusy s inymi plastami nemam nervy a cas.
06.08.2011 - 19:17:54
00
Ma niekto tip ako vyprat veci ktore su od zamrdane od tmelu?
Tusim som mal cosi ako Stan's - znacku si z hlavy nepamatam.

Povolil mi nejaky stary defekt ked som isiel 50 km/h a kym sa to utesnilo tak ma vysprchovalo az hroza - no keby ten latex bol cierny tak staci pridat par zipsov a mozem ist na gay pride :rofl:

Momentalne moje cierne cyklo gate vyzeraju hrozne, a ten latex akosi nechce ist dole.
Som same ucho ako sa toho zbavit!
08.08.2011 - 09:58:29
00
Neviem co pomoze ale viem, ze pranie v normalnom prasku ani holmenkole nepomoze. Mam spredu komplet ogrcanu craft bundu od frm sealantu a ani po troch opratiach to nezislo a to by mal mat hypervent este teflonovy zater, do ktoreho by sa to moc zazrat nemalo.
08.08.2011 - 12:43:43
00
Hmm, velmi si ma nepotesil. Skusim este preliezt ine fora, popripade napisem priamo do Stan's co oni na to :)
08.08.2011 - 14:42:47
00
keyboard_arrow_up