To rád počujem Patrik, takže nemusí ísť do chladničky a neuvarí ho niekto doma :D ? či radšej do chladu?
29.06.2014 - 20:20:17
00
ono chladom myslím nič nepokazíš, hlavne sa asi spomalí oxidácia tmelu..
29.06.2014 - 20:21:51
00
Môžeš urobiť pokus - rozdeliť to na nejaké časti, jednu dať do chladničky a druhú nechať niekde v tieni v izbe :lol: Na jar nám napíšeš ako ktorý vyzerá a prípadne aj ako fungujú ;)
29.06.2014 - 20:37:58
01
viete čím sa dá nahradiť v domácich podmienkach kompresor so vzdušníkom? 14L zahradný postrekovač natlakovaný bez kvapaliny a bum ho tam na prvý šup :D
30.06.2014 - 20:27:26
02
Pásku tam mám plastovú klasickú. V strede bude treba ten profil ráfiku trochu zdvihnúť, plášť bez problémov nahodím aj zhodím rukami a medzera tam je zo 0,5cm keď chytím plášť na vrchu a koleso nechám vlastnou váhou ťahať dolu. tak dík za rady teda vidím to na ten rubena kit (+ pravdepodobne niečo na zvýšenie profilu).

Predsa len ešte jedná otázka, je nutné tú gumovú pásku z Rubena kitu lepiť na obojstrannú pásku ?


electro: v prvom rade o pár príspevkov vyššie uvádzaš typ ráfika SunRingle Inferno 27, podľa profilu čo som našiel na stránke výrobcu tento ráfik naozaj nie je príliš vhodný na bezdušový systém, pretože má vnútorný oblý tvar bez osadení (rovných plôch) po stranách ráfika, kde by plášť pekne zapadol. Nevylučuje to však možnosť skúsiť to, ale podľa mojich skúseností to asi pôjde dosť ťažko i keď profilovaná páska (Rubenna, Eclipse) môže pomôcť zmeniť vnútorný profil a nakoniec sa to môže podariť. Ďalší problém vidím v použití Rubena pásky. Tvoj ráfik má šírku 27mm a ako mi je známe Rubena páska je do šírky len 22mm. Páska musí byť široká minimálne ako je vnútorná šírka ráfika, čiže ho musí prekrývať od jednej strany po druhú. Taktiež ak chceš použiť takúto pásku, jednoznačne ju treba prilepiť obojstrannou páskou, jednak z dôvodu ľahšieho nahodenia a hlavne z dôvodu zamedzenia pohybu tejto pásky, nie len pri nahadzovaní, ale aj počas jazdy, lebo ak by si ju neprilepil, páska sa ti počas jazdy môže pohnúť - vysunie sa z pod pätky plášťa a vtedy hrozí okamžitá strata tlaku vzduchu a ďalej si domyslíš čo asi nasleduje ... Preto ak to chceš poriešiť, jednoznačne odporúčam iný ráfik a pásku s ním kompatibilnú. Život ti tiež zjednoduší použitie Tubeless ready plášťov, ktoré lepšie držia a ľahšie sa nahadzujú - v zmysle rýchlejšie utesnia systém, čiže to väčšinou nahodíš na prvý šup.
01.07.2014 - 15:19:00
00
27mm je vonkajšia šírka ráfika, vnútorná je nejakých 23mm (asi som mal hneď napísať vnútornú šírku), takže tam by problém nemal byť. Plášť mi ja po sfúknutí ostane zacvaknutý v pätkách ráfiku (samozrejme na jeho vytiahnutie netreba takú silu ak je to u tubeless ready ráfikov) takže čo to by mal vydržať čo sa týka prípadného vyzutia. každopádne kit už mám aj tak na ceste a suma to nie je až taká závratná tak skúsim čo to povie

s týmito ráfikmi by som nad tubeless riešením popravde ani moc nešpekuloval ale 4 defekty za víkend ma už fakt vytočili...
01.07.2014 - 15:42:47
00
Ale tych 22mm je tiez vonkajsia sirka teda vnutorna okolo 19. Vzdy sa udava vonkajsia pretoze vnutorna sa zle meria. Skus to najprv nahodit len tak bez nalepenia a uvidis ako ti bude ta paska sediet v rafiku, ale ak ti nebude doliehat az k stene tak ju ani nedavaj. Vsak uvidis drzim palce.
01.07.2014 - 18:51:25
00
zdravíčko chcel by som sa spýtať mám tieto kolesá http://www.kupkolo.cz/kola-shimano-wh-mt65-predni-15mm-osa-zadni-ru_z94965/
a sú to bezdušáky no zaujíma ma že či stačí kúpiť len plášte alebo ten tmel proste musí byť?
02.07.2014 - 21:14:49
00
Nemusi. Ak dostanes defekt, tak zalepis, alebo vlozis dusu, alebo potlacis domov. ;)
02.07.2014 - 21:17:33
00
bez tmelu to tak trochu stráca podstatu bezdušákov nie ?
03.07.2014 - 09:02:08
00
nie!
03.07.2014 - 09:03:36
00
ako mi je známe tak sa nahadzujú hlavne preto aby sa zamedzilo defektom takto sa docieli v podstate že tam nie je duša ale keď pichneš tak ti to nemá čo zalepiť...
alebo mi niečo uniká ?
03.07.2014 - 09:09:23
00
ak mas origo UST plast, tak je dost problem dostat defekt
03.07.2014 - 09:31:30
00
Defekt môžeš dostať aj na UST plášti a ďalšia vec je že dnes už väčšina firiem ani nerobí UST, ale len Tubeless ready plášte a tie si vyžadujú použitie tmelu/mlieka. Trocha latexového mlieka nikdy nie je na škodu, pretože aj origoš UST plášte niekedy nedržia a spúšťajú a vtedy je latex jediné riešenie.
03.07.2014 - 11:17:10
00
Ak sa pouzivaju UST rafiky, UST plaste, rozoberacie UST ventily a plast nesfukuje, tak tmel nie je nutne mat v plasti. V takom pripade je ako alternativne riesenie moznost mat so sebou 1 dl tmelu v tej malej davkovacej flasticke so sosacikom a naliat tmel cez ventil len ak naozaj defekt vznikne. Tym padom tmel zbytocne nedegraduje a ani sa neodparuje / nezasycha v plasti a v pripade potreby je moznost defekt lahko a rychlo opravit bez zhadzovania plasta.
03.07.2014 - 11:33:48
00
keyboard_arrow_up