Tí moc nebrzdia :D :D :D
21.11.2016 - 16:08:26
06
toto bude chrobák v hlave :) aj na terajších XTR/XT s ktorými som bol fakt spokojný, no keď som si to poriadne pustil a mal som ešte na sebe batoh, čiže okolo 95 kg tak som občas cítil, že tej sily by mohlo byť trochu viac, jazdil som to na ice tech 180 mm 86 kotúčoch s organickými platňami bez chladičov, proste tie najlacnejšie, čiže cca 6 € za pár, tie metaliky s chladičom na sainty je už teda riadny cenový rozdiel-20 € za pár :tmi: tak, ale výkonnostne to bude asi niekde inde. Pri ťažších zjazdoch ako napr. z Vtáčnika po náučnom na Končitú to už bolo na tie brzdy dosť, nie že by to nezvládli, no už to bolo tak dosť na hrane a kotúče riadne rozpálené, tak som uvažoval aj takto, radšej mať nejakú výkonnostnú rezervu, ako zastavovať, kvôli prehriatým a vädnucím brzdám, čo pri poriadných zjazdoch cítiť a aj na prstoch, ako bolo spomínané :)
21.11.2016 - 16:42:39
00
Nespekuluj a kup si nieco co brzdi, nejazdis predsa v MK :) .. ak nechces do toho davat moc penazi, mozes zobrat Shimano Zee .. tusim o 80-100e lacnejsie a chyba im tam len jeden cudlik. Platnicky mozes dat aj bez chladica /mali by byt rovnake/ a s nejakou prijatelnou cenou. Kombinacia lahka mensia packa ala XTR a velke telo brzdica je bezna zalezitost a vozim to tiez tak (nie Shimano ale Avid). Ale nove Sainty tusim maju tie packy asi rovnako velke ako XTR, plus-minus bus.

edit: ta hrana, o ktorej pises je prave kriticka zalezitost, ak sa ti nahodou stane, ze prave v tom momente budes potrebovat prudko zastat, alebo dobrzdit a brzdy to nezvladnu, pretoze su prehriate /nahly defekt, nieco pred tebou,zlomeny ram :lol:, atd./
21.11.2016 - 16:51:46
02
asi áno, lepšie mať nejakú rezervu a zvlášť keď nie som mušia váha :lol: no ešte uvidím, bajk nebude najlacnejší a spravím to asi tak, že by som trochu pojazdil aj tie deorečka, kým si trochu na ten bajk zvyknem a potom by som asi kúpil niečo lepšie, pravdepodobne tie sainty, to je asi istota a tá páčka je ako píšeš lto prakticky rovnaká s XTR a ako sa hovorí, radšej hamovať, ako banovať :D
21.11.2016 - 17:06:33
00
Davam do pozornosti ze na bike-discount.de su v akcii kotuce magura :) napr kotuc marta SL za €9,90
Maju uz len 180 a 203mm ;)
http://www.bike-discount.de/en/buy/magura-brake-disc-rotor-marta-6-hole-180mm-without-screws-548191/wg_id-14370
www.bike-discount.de
21.11.2016 - 17:22:18
02
To su tie, co vyrabaju uz zjazdene ? /pamatam si .. uz strasne davno, ako ich kritizovali za prehrievanie sa/
21.11.2016 - 17:32:44
00
imro1 napísal:
:) veď by som si aj nechal, keby shimano nemalo takú stratégiu ako má...vysvetlím to takto, teraz som mal tie XTR kové páky a na nich XT radenie na jednej objímke a na novom bajku by som to chcel mať tiež na jednej objímke a ako asi viacerí, teda tí čo to trochu sledujete viete že nové radenie už ni je kompatibilné s tou staršou obiímkou, takže pokiaľ to chceš mať v kope tak maš 2 možnosti, buď si nechať staré- no radenie je len na 10 st, prípadne nové brzdy aj radenie čo už je na 11 st, takže len kvôli tomu, s brzdami som bol max. spokojný :)

Dá sa skombinovať aj staršia páka s 11 sp radením. Ja to tak mám na terajšom bajku. Páka XT BL-M785 + radenie XT RapidFire Plus 2x11. Páčky ale musia mať systém uchytenia I-Spec B. A všetko je na jednej objímke.
21.11.2016 - 17:41:23
00
lto napísal:
To su tie, co vyrabaju uz zjazdene ? /pamatam si .. uz strasne davno, ako ich kritizovali za prehrievanie sa/

Jazdil ich napr Lapierre aTurbi a pochvalovali si. Za tu cenu ich skusim, stoja menej nez shimano SLX :)
Problem tych kotucov bol ten, ze magura ma vacsie platnicky a tie velmi zasahovali do tych nosnikov a rychlo ich to dralo. S avidmi a shimanami vraj funguju dobre.
21.11.2016 - 17:57:34
02
Ja som dlho uvažoval nad lepšími brzdami a nakoniec voľba padla na hope e4 tech 3 páky. Sú to super brzdy ale niekomu nestačia mne sa na nich páči tá modulacia. A možnosť nastavenia či má nabiehať ostro alebo pozvolne. To bpc fakt funguje.
21.11.2016 - 18:29:42
01
neviem, teda aká je cena na tých Hope, táto značka určite patrí medzi top výrobcov brzd, no neviem či tam nebude vyššia cena ako pri saintoch a tie by som si vedel zohnať asi aj za lepšiu cenu...a aj tu sú za solidnú cenu http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-brzda-shimano-saint-br-m820-metal-bez-kotuca-predna/4712
http://www.suncycle.sk/sk/produkt/mtb-brzda-shimano-saint-br-m820-metal-bez-kotuca-zadna/2801 čo je dokopy280, prípadne 290 aj zo skrátením hadíc, čo si myslím že nie je taká zlá cena za také brzdy a navyše je tam výhoda, keby sa aj niečo pokazí, náhradné časti shimano zoženieš určite ľahšie ako hope a neviem ako je to zo servisovaním hope, no shimano je na tom pokiaľ viem asi zo všetkých značiek najlepšie-najjednoduchšie :) a to je tiež + aj keď shimano je tuctovka, no to mi nevadí, nemusím mať nejaký skvost, hlavne aby brzdy maximálne a čo najlepšie plnili svoj účel, to je najpodstatnejšie a podľa mňa aj vyzerajú veľmi dobre :)
21.11.2016 - 19:02:38
00
Zdar, šli by ste ešte do bŕzd shimano m505? Chcem sa konečne zbaviť toho nepodarkou hayes nine. Bike je norco sasquatch a kotúče sú obe 203mm. Uvaźujem že kúpim nejaké nové shimana základné asi br-m355. Alebo bazár cca do tých 60€ aby som to vmestil. Videl som zopár avid elixir 3 tušim aj 5, SLX, staré sainty atď.
Pred tým som jazdil na shimano br-m486 so zakladnymi platnickami 180/160mm a bol som vpodstate spokojný ešte by som privítal vyššiu kusavosť, teda hlavne o to mi asi aj ide pri nových brzdách. Tak isto som uvažoval aj o nových kotúčoch, keďže staré sú pokrútené dosť. Váha 75kg.
21.11.2016 - 19:16:17
00
Hosť napísal:
Zdar, šli by ste ešte do bŕzd shimano m505? Chcem sa konečne zbaviť toho nepodarkou hayes nine. Bike je norco sasquatch a kotúče sú obe 203mm. Uvaźujem že kúpim nejaké nové shimana základné asi br-m355. Alebo bazár cca do tých 60€ aby som to vmestil. Videl som zopár avid elixir 3 tušim aj 5, SLX, staré sainty atď.
Pred tým som jazdil na shimano br-m486 so zakladnymi platnickami 180/160mm a bol som vpodstate spokojný ešte by som privítal vyššiu kusavosť, teda hlavne o to mi asi aj ide pri nových brzdách. Tak isto som uvažoval aj o nových kotúčoch, keďže staré sú pokrútené dosť. Váha 75kg.

zober stare slx alebo saint... a maš pokoj, nekupuj organicke ale metall platne.. a mas aj výkon.. 355 či 486 je uplny základ, tie nie
21.11.2016 - 19:40:52
00
No so servisom je to v pohode a náhradné diely zozenies vsetko od tej najmenšej veci. Za hope si trochu priplatia ale keď máš kontakty tak ich v pohode kupis za cenu saintov +-
21.11.2016 - 19:41:59
01
imro1 na soof.sk ich máš dokonca za 262E :) ..a máš v tom aj sadu dielov pre skracovanie hadíc.. a ušetríš ďalších 10E.
https://www.soof.sk/brzda-shimano-saint-m820-s-chladicom
21.11.2016 - 19:44:38
02
vladoNM napísal:
Dá sa skombinovať aj staršia páka s 11 sp radením. Ja to tak mám na terajšom bajku. Páka XT BL-M785 + radenie XT RapidFire Plus 2x11. Páčky ale musia mať systém uchytenia I-Spec B. A všetko je na jednej objímke.

toto som nevedel, myslel som že to nie je kompatibilné mal som i spec b no už je to pasé, už sú predané a snáď budú novému majiteľovi dobre a dlho slúžiť, ale aj tak som si povedal, že keď už nový bajk, tak nech tam je všetko nové :) rád vyskúšam nové komponenty, budem to môcť aspoň porovnať zo staršou generáciou :)
23.11.2016 - 19:15:47
00
keyboard_arrow_up