Keby som kupil novy, to by mi poistovna asi neuznala :)
27.11.2012 - 17:19:09
00
sak daj mu blocky od veci ktore su poskodene...nech ti tolko preplatia...pretoze ty niesi povinny kupovat nove veci take iste...a pripadne im daj blocky od tych novych veci co uz mas kupene..... aj ked su drahsie nech ti preplatia len sumu ktoru stali tie poskodene veci a hotovo... ;-)
27.11.2012 - 17:23:12
00
Tie blocky mu mozem dat, to nie je problem. Nepreplatia mi vsak plnu sumu tych poskodenych veci kvoli amortizacii (najstarsie veci mali 4 roky). Neviem o kolko bude ta suma nizsia vplyvom amortizacie. Kedze som chcel upravit bike a diely som kupil este pred nehodou, nemozem ich nahodit, nakolko tie poskodene som planoval predat (pred nehodou este boli samozrejme 100% funkcne) :) Cize keby som ich aj nahodil, na blocku by boli datumy este spred nehody a ozaj nemam chut sa natahovat s poistovnou. To je dalsia vec, ak kupim drahsie diely, poistovna mi vyplati iba sumu za stare diely a rozdiel budem musiet dorovnat zo svojho. Ten rozdiel potom mozem akurat tak vymahat od vinnika co pri nasch sudoch bude na pekne dlho.
27.11.2012 - 17:33:18
00
nezabudni si vypýtať aj za cenu práce servisu :)
27.11.2012 - 20:23:42
00
Ved to, pytaju tam tolko, akoby opravovali auta :)
27.11.2012 - 20:24:43
00
Najjednoduchšie by bolo, keby ti v predajni napísali, že pri obhliadke zistili také poškodenie rámu, ktoré je neopraviteľné a ostatné nepoškodené veci majú hodnotu xy E... Potom si mal požiadať poisťovňu, aby ti zaplatila nový bicykel z hodnoty ktorého by odpočítali zostatkovú hodnotu starého. A presviedčal by si ich, že si mal model, ktorý už nie je v ponuke a chcel by si si kúpiť lepší, ale nechceš ich odrbať predloženým bločkom.

Druhá možnosť je, žiadať od vinníka, aby ti vec uviedol do pôvodného stavu - časť mu preplatí poisťovňa, časť by musel cvaknúť sám.

Nezabudni si ešte pýtať náhradu za čas vybavovania poistnej náhrady - hoci asi to bude zbytočné, pravdepodobne si práceneschopný. Rozdiel medzi náhradou za DPN a ušlou mzdou by ti mala poisťovňa vinníka uhradiť.
27.11.2012 - 20:35:44
00
teba nemusi trapit kedy si tie veci kupoval...oni ti proste len maju preplatit skodu...a moze im byt 5 ze kedy za kolko a ake veci si kupoval...to uz je len a len tvoja vec...nemozu ti nakazat kupit rovnake veci..proste je na tebe ake veci si kupis..oni ti proste len maju preplatit vzniknutu skodu.... ;-)
27.11.2012 - 20:42:02
00
a ozaj nemam chut sa natahovat s poistovnou.


Milos, k tomu len tolko, ze presne s tym poistovna rata. Len tam pekne ponahadzuj vsetky naklady, na ktore si vzpomenies a ked nebudu chciet preplatit, hadaj sa s nimi. Aj tak ten Tvoj bike nepatril k najdrahsim a oni vedia, kedy sa im oplati radsej par stovak pustit, ako sa mesiace dohadovat. Ty v podstate nemas co stratit.
27.11.2012 - 20:48:43
00
abo im daj ten bajk a nech ti ho daju nazad v takom stave v akom bol pred nehodou :), uz kolko komu za co zaplatia bude ich problem :), len skoda ze to takto asi nefunguje
27.11.2012 - 22:06:50
00
JoKo Takto som to chcel urobit, ale v cykloobchode zistili, ze kostra je v poriadku, na srot su tie suciastky, co som spominal vyssie a tie aj ocenili (podhodnotili). Nahodit mozem diely, co mam kupene a poskodene zahodit, ale stale budem skodovat, nakolko tie poskodene som mal v plane predat. Som PN 6-ty tyzden, uslu mzdu si budem uplatnovat(okrem ineho). Ono by sa dal kupit model biku ako mam ja (2012), je aj zhruba v tej istej cenovej kategorii.

misopetrovic A z toho mam jajvacsi strach, ze co preplatia :)

yojo Davam Ti zapravdu Jozo, s tym pocitaju, ale po debatach s poistovnou som zacal rezignovat. Mam toho jednoducho dost. Moj bike najdrajsi nie je, to je pravda, ale co som sondoval diely na internete, tak ma to vyjde okolo 300 Eur, co je polovicna hodnota bicykla, to este neratam cenu prace. Takze mi neostava ine, len sa pustit s nimi do boja, aby som nieco dosiahol :muscle:
27.11.2012 - 22:09:07
00
capulo Keby to bolo take jednoducho, bolo by to super :) Ale takto to zial nefunguje.
27.11.2012 - 22:11:29
00
a nemozes to vymahat od toho vodica rovno? plnu sumu za opravu do povodneho stavu. a ak chce on usetrit nech on nahana co najviac svoju poistovnu ;)
27.11.2012 - 22:26:59
00
Nemam na neho kontakt, takze tazko. Uz je to aj tak nahlasene v poistovni. Poistovni to v podstate moze byt jedno, aj tak si bude peniaze vymahat od vinnika.
27.11.2012 - 22:28:46
00
walec, v prvom rade si treba uvedomit ze poistovak nie je ten co ti chce pomoct, ale poistovak je clovek ktory musi v prvom rade usetrit peniaze poistovni a od toho sa odvija jeho plat. o takom niecom ako zasielanie dokladov ku komponentom ktore neboli v case nehody na bicykli ani neuvazuj! v podobnej situacii bol jeden moj znamy s motorkou a potom sa mu este poistovna vyhrazala sudom za to ze zaslal doklady k suciastkam ktore neboli v case nehody na motorke. takze nakoniec nedostal nic a bol "rad" ze ho netahali po sudoch. jedine doklady ktore moze ziadat poistovak su blocek od noveho bicykla, pripadne kalkulacia na opravu bicykla od servisu ktory opravu bude vykonavat ( najlepsie od toho kde si aj bike kupoval ).
28.11.2012 - 13:00:42
00
poistovne su svine, v reklamach sice krasne ukazuju ze ako je vsetko pohoda a kolko penazi dostanes na poistkach... no ale ked sa na to kuknes zo strany poistovne ze ty si poistovna a podnikas tak jasne ze chces zisk, a samozrejme cim vacsi... takze jedina moznost je vyplacat cim menej cize presny opak reklamy :)
28.11.2012 - 13:27:41
00
keyboard_arrow_up