Netreba. Hmotnosť e-bajku (potreba šliapať, motor vypína pri 25 km/h), nie je dôležitá. Takýto e-bajk skrátka nie je vozidlo, ktoré podlieha PZP, to je rozhodnutie európskeho súdu a tak je to definované aj v európskej legislatíve.
PZP sa týka (zjednodušujem) iba vozidiel, ktoré majú iba vlastný pohon ("motor vehicle propelled exclusively by mechanical power"). E-bajk poháňa aj človek.
09.08.2024 - 10:02:33
03
:y: Jaroh
09.08.2024 - 13:15:31
00
keby už, že sa zameriam na zníženie škôd, na ochranu zdravia a plynulosť premávky, tak skôr ako PZP by pomohla znalosť aspoň základných pravidiel cestnej premávky; nejaké minimum vodiča bicykla - všeobecne
09.08.2024 - 14:58:52
00
A preto su denno denne nehody aut a inych motorovych vozidiel, kde ma kazdy vodicak :-)
Predpokladam, ze 99% ludi vie, ako sa ma spravat na ceste, chodnikoch, zel. priecesti atd.ci ako vodic, cyklista, chodec. Ale jednoducho na to seru (samozrejme nie vsetci). Mozeme mat 50 preukazov, skusok, vyhlaseni, jadz na hocicom pred instruktorom, policajtom, prezidentom galaxie, ale akonahle clovek, co je debil zostane sam, tak si robi a porusuje, co chce. Pripadne ludia, co ledva spravili skusky, ale kurz zaplatili, opravne skusky tiez a potom to tak na cestach aj necestach vyzera.
09.08.2024 - 16:09:31
02
V prípade motorových vozidiel, je tam PZP, od cyklistov, či chodcov si to musíš vymáhat v občiansko-právnom konaní, ktoré sa môže vliecť roky a peniaze ani nemusíš vidieť nakoniec, ak keď si vyhral.
09.08.2024 - 16:46:00
00
RANDAL Tak zrušme aj vodičáky, keď 99% ľudí vie ; dnes odbočoval cyklista vľavo z pravej strany vozovky, pritom odbočovací pruh vľavo mal k dispozícii; myslíš si, že vodiči poznajú nové dopr. značky týkajúce sa cyklistov ? tak 10% ; a čo mládež od 10 rokov ? tým by sa zaškodili 2-3 hodinky posedieť ? veď v škole, s nejakým učiteľom, čo by im o dopravných predpisoch ... alebo premietol pár obrázkov ako sa predpisy porušujú a ako potom končia ; zase po slovensky ... my sme majstri sveta ...
09.08.2024 - 20:07:55
00
Podla najnovsej vyhlasky nemusis ako cyklista do odbocovacieho pruhu na krizovatke
09.08.2024 - 20:32:15
00
dees precitaj si este raz, co som napisal. Nerobim si z tvojho prispevku srandu. Jasne pisem, ze aj ked ludia poznaju znacky a pravidla, tak na ne seru a je jedno na akom dopravnom prostriedku, ci pesi.
Napr. dnes mama a dieta na mtb, otec na graveli a drrrb do zakazu vjazdu, odbocuju vpravo drrrb do dalsieho zakazu a veselo im ten tatko daco vravel. Darmo budes ucit deti v skole, ked je rodic debil.
My sme mali kedysi v Dubnici nadherne dopravne ihrisko, aj so semaformi, vsetko. Ale Kaufland bol prednejsi.
09.08.2024 - 21:05:53
00
juju_pepe zostáva povedať, že aj mne by sa zišlo preškolenie ; a keď je, ako píšeš, no zbohom, zdraví rozum; ani prilby netreba, tak načo sa radiť do pruhov ?
RANDAL vďaka za upresnenie :)
09.08.2024 - 21:20:02
01
Toto čo je za somarinu? Niekto ste sa už zapisoval na vrátnici. V roku 2004, keď som tam po tých cestách jazdiť okolo Stariny tak nikto nič také tam nevyžadoval. Teraz po nákladnej rekonštrukcii cesty, ktorá má primárne slúžiť cyklistom a údržby nádrže Starina tam dajú zákaz?
https://hornyzemplin.korzar.sme.sk/c/23382961/taraba-vidi-ohrozenie-stariny-po-ceste-jazdia-kamiony-cyklistov-prekvapila-zakazova-znacka.html
13.09.2024 - 10:42:54
10
Bol som tam v pondelok popoludní a áno, zapisoval som sa a áno, tie značky tam boli.
Úplna debilita, ktorá iba ukazuje, akí sú tí snsáci tupí...
13.09.2024 - 10:48:35
06
Jaroh napísal:
Bol som tam v pondelok popoludní a áno, zapisoval som sa a áno, tie značky tam boli.
Úplna debilita, ktorá iba ukazuje, akí sú tí snsáci tupí...

Aj ti vysvetlili čo tým zapisovaním sledujú? Lebo nepoznám žiadnu legislatívu, že keď sa niekde zapíšeš, tak môžeš porušiť zákaz vjazdu. To ti vydajú nejakú priepustku čo máš zo sebou, alebo aký iný význam má ta evidencia.? A čo sa tam vlastne všetko uvádza? Iba meno. Alebo tam chcú aj číslo OP alebo RČ? V dobe GDPR by ma zaujímalo čo s tými údajmi robia ďalej. Ako ich archivujú ako ich skartujú. Lebo niekto si zase niečo vymyslel.
13.09.2024 - 11:16:16
01
Joli, to sú páni z SBS, nie z SVP. Im je to podľa ma úplne jedno, skrátka dostali takú úlohu, tak ju plnia. Mám s nimi už niekoľko rokov iba dobré skúsenosti, milí páni, rád s nimi vždy hodím reč. Ak sa dobre pamätám, chceli iba meno. A jasné, samozrejme, že zapísanie na vrátnici nijako neoprávňuje k porušovaniu tej zákazovej značky, ale nejakú logiku by som pri Tarabovi nehľadal. Aj tak tie značky nikto nerešpektuje, jazdili tam cyklisti aj autá a kamióny so štiepkou, je to iba formalita, ktorá podľa mňa zase o pár dní zmizne.
13.09.2024 - 11:30:36
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Elektronika a svetlá / Svetlá)
keyboard_arrow_up