Zdravim
Mám Trek rail asi 3 mesiace.No teraz asi posledne 3 týždne mi začal vydávať pri jazde také vŕzganie.Nieje to moc ale pri jazde to dosť počuť.Je to počuť keď sadnem na ebike a zapruzim trochu ,a pri jazde pri miernych nerovnostiach.Prv som myslel že je to predne hlavové zloženie,ale nie.Zvuky vychádzajú s prednej časti.Potom má napadlo či to nerobia bovdeny čo sú uložené dnu nad batériou ale ani to nie
Náhodné som skúsil vybrať batériu a len tak sa previesť pred domom nič nebolo počuť.
Tak som prišiel na to že to robí batéria keď ju založím,lepšie povedané kryt.
Bol som stým tu u nás v treku ,a natrel mi prednú časť krytu batérie po hranach vazelinou a prestalo to.No teraz po asi týždni a pol znova.Ako príde mi blbosť zakaždým to natierať vazelinou.
Tak sa pýtam tých ktorý máte trek ,či to niekomu robí a ako to vyriešil,ak to vyriešil.
Vopred Dík za odpovede a rady.

Prílohy:

IMG_20240628_141846910_HDR.jpg
IMG_20240628_141846910_HDR.jpg 414.82 KiB thumb_up0thumb_down

13.07.2024 - 16:28:29
00
Tiež mám voľnejší kryt na KTM Sport. Klepalo to. Tak som hrany krytu z jednej druhej strany na dĺžke cca 5cm oblepil lepiacou páskou a z vnútornej strany som do stredu nalepil polystyrén 3x3cm hr. 5mm, aby sa kryt pritlačil o batériu, aby to nebolo tak na voľno. V sept. budú 4 roky čo tak jazdím. Možno by tie hrany ani nemuseli byť oblepené ... vyskúšaj niečo ... a je to. Budeš to reklamovať, naťahovať sa s tým, bude ti to žrať nervy,
13.07.2024 - 16:52:06
00
možno skúsiť oblepiť hrany krytu takouto nejakou nano páskou, je mäkká a poddajná, akokeby silikón urobený do pásky. konkrétne touto z linku nie, lebo je široká 5cm a dosť hrubá, ale u Aliho sa dá kúpiť tenšia a možno aj užšia, aby sa s tým lepšie pracovalo, ukážka pre inšpiráciu
https://www.escape6.cz/k5d-nano-univerzalni-ochranna-lepici-paska-transparentni-id674035/
13.07.2024 - 20:52:13
00
Skús po celom obvode vlepiť takú izolačnú pásku na okná/dvere v priereze také "O"čko. Samozrejme zvoľ malý priemer cca 5mm. Jednak to aj utesní a aj utlmí. Mal som to a pomohlo. Ale pred tým skús dotiahnuť horný zámok a aj spodné uloženie batérie s konektorom. Skrutkami na ráme.
15.07.2024 - 12:39:36
01
Ja by som to reklamoval nech odstránia problém v servise vrámci záruky. Je to TREK kúpený pred 3 mesiacmi a nie bike z Mountfield. V budúcnosti by si mohol mat problém zo zárukou, že si zasahoval do biku a upravoval bike.
15.07.2024 - 16:11:21
00
Trebor napísal:
Zdravim
Mám Trek rail asi 3 mesiace.No teraz asi posledne 3 týždne mi začal vydávať pri jazde také vŕzganie.Nieje to moc ale pri jazde to dosť počuť.Je to počuť keď sadnem na ebike a zapruzim trochu ,a pri jazde pri miernych nerovnostiach.Prv som myslel že je to predne hlavové zloženie,ale nie.Zvuky vychádzajú s prednej časti.Potom má napadlo či to nerobia bovdeny čo sú uložené dnu nad batériou ale ani to nie
Náhodné som skúsil vybrať batériu a len tak sa previesť pred domom nič nebolo počuť.
Tak som prišiel na to že to robí batéria keď ju založím,lepšie povedané kryt.
Bol som stým tu u nás v treku ,a natrel mi prednú časť krytu batérie po hranach vazelinou a prestalo to.No teraz po asi týždni a pol znova.Ako príde mi blbosť zakaždým to natierať vazelinou.
Tak sa pýtam tých ktorý máte trek ,či to niekomu robí a ako to vyriešil,ak to vyriešil.
Vopred Dík za odpovede a rady.


Inak na margo tvojho príspevku som sa započúval aj ja do zvukov môjho biku bez sluchátiek v uchu počas jazdy a tiež mi pri šliapaní povrzgávalo niečo od batérie. Aj keď som ju pomykal rukou v ráme. Vybral som ju a zistil, že vŕzgalo to oko-držiak na nosenie batérie čo sa zaklapne keď sa batéria vloží do rámu. Strekol som tam na tie pohyblivé časti trochu oleja a už to nevŕzga.
19.07.2024 - 08:25:54
00
No tak problém vyriešený.
Nakoniec to nebol kryt batérie ale upínanie teleskopicekej sedlovky.Bud mi sa tam dostal nejaký bordel alebo možno voda.Trek tam má také otvory pri upinani.Vycistil som to a striekol trochu oleja a vŕzganie prestalo.Len nechápem prečo to bolo pocut v prednej časti, a dokonca servisak v treku sa tam zameral keď to počul

Prílohy:

IMG_20240716_101406787.jpg
IMG_20240716_101406787.jpg 104.56 KiB thumb_up0thumb_down

20.07.2024 - 08:58:49
01
Nevrzgal ti bowden od sedlovky v rame? S tym olejom opatrne, aby sa ti nezacala zasuvat. Lepsia je na sedlovku specialna pasta zvysujuca trenie na stycne plochy ako napr. tato https://www.mtbiker.sk/shop/servis/mazivo-a-oleje/vazeliny-a-pasty/park-tool-supergrip-pt-sac-2-montazna-pasta-113-g-p7068.html
20.07.2024 - 09:27:07
02
Nie nie bovden to nebol.Musel byť tam nejaký bordel okolo svorky sedlovky a pri umývaní sa asi niečo dostalo dnu a robilo to taký skripajuci,vrzgajuci zvuk.Pozeral som video tu od MTbiker a oni vo videu odporúčajú vybrať vyčistiť a natrieť tenkú vrstvu vazeliny....... Ja som dal úplne minimum takže pohoda
22.07.2024 - 09:46:37
00
keyboard_arrow_up