Zdravím,

Na mojom staršiom ebiku s bosch motorom som si lahko zvykol na odomnknutú rýchlosť a chcem tak spraviť aj na novom bajku kde mám motor Shimano EP6.

Máte niekto skúsenosti s odomykaním tohto motora? je to možné, aké sú možnosti a ako je to potom so zárukou na bicykel?

Veľmi pekne ďakujem za odpovede
27.05.2024 - 09:14:30
00
ahoj,
so zárukou je to u Shimana úplne jednoduché, akýmkoľvek zásahom do motora o ňu prídeš.
27.05.2024 - 10:33:35
02
To som si aj myslel, prepodkladam že všetcia vyrobcovia to maju rovnako, no kdesi som čítal že sa shimano motory odblokuju softverovo narozdiel napriklad od speedboxu, a toto odblokovanie sa da rovnako softverovo aj odstraniť bez zanechania stop. Tak že či to niekto skúšal, ako nato alebo či to niekto na Slovensku robí
28.05.2024 - 08:54:31
00
Softvérovo to ide cez STUnlocker, ale stopu to zanechá... Okrem toho mám pocit, že EP6 neurobí ani ten...
28.05.2024 - 11:02:15
00
pri windows verzii a pripojení cez diagnostiku sa dajú robiť nejaké úpravy nad rámec mobilnej app, ale je tam uvedené toto "It's not possible to change settings via Bluetooth on new EP801, EP6 motors, except assist settings. Overall power/torque settings can be changed via Shimano PCE interface," zmena regiónu na US sa nespomína. asi bude najlepšie napísať autorovi a popýtať sa stepsunlocker@gmail.com
ako píše Nazgul, zápis o zmenách v motore zostane. len pre príklad ako funguje reklamácia u Shimana, na emtbforums písal chlap, že mu neuznali záruku keď pripojil svetlo na svorky na to určené a podarilo sa mu pritom poškodiť plast na hlavnom napájacom konektore. reklamoval síce ložiská, ale našli toto a smola, neoprávnený zásah do zariadenia.
28.05.2024 - 11:53:50
01
Miszek napísal:
Zdravím,

Na mojom staršiom ebiku s bosch motorom som si lahko zvykol na odomnknutú rýchlosť a chcem tak spraviť aj na novom bajku kde mám motor Shimano EP6.

Máte niekto skúsenosti s odomykaním tohto motora? je to možné, aké sú možnosti a ako je to potom so zárukou na bicykel?

Veľmi pekne ďakujem za odpovede


Podarilo sa ti to, prosim ťa, nejako odblokovať? Mam EP600, čip od Pear zatiaľ nefunguje.
01.07.2024 - 17:55:12
00
Caute, trocha mimo temy, chcem sa opytat,ci sa da dat magnet dole z kotuca,ked uz bude vyjazdeny? Mam Orbea Rise H30 a neviem,ze zakazdym,ked budem chciet menit kotuc tak budem musiet kupit z magnetom,alebo budem moct ten magnet prenasat z kotuca na kotuc? Na mojom kotuci sa zda,ze drzi na takych zapadkach.
20.07.2024 - 18:52:16
00
neviem ako na iných, ale na XT kotúčoch je magnet chytený dvomi malými skrutkami a dá sa ľahko zdemontovať. ne-ebajkové XT kotúče Shimano kotúče majú z druhej strany výlisok na magnet, treba to prevŕtať 10 mm vrtákom, opatrne navŕtať dve dierky pre skrutky vrtákom 2,5 mm a do nich narezať závit 3 mm. pre istotu som tam dal aj také špeci zámočnícke lepidlo, niečo na spôsob Mamuta. tu je podrobný návod aj s fotkami:
https://www.emtbforums.com/threads/shimano-brake-center-lock-rotor-hack-converting-a-rt-mt800-into-a-rt-em810-magnetic-rotor.31692/
21.07.2024 - 04:25:02
01
brianperes napísal:
Podarilo sa ti to, prosim ťa, nejako odblokovať? Mam EP600, čip od Pear zatiaľ nefunguje.


ahoj, kupoval si tento? : https://www.pear-control.com/peartune-mso-tuning-e-bike-shimano-ep6-ep801

Ešte som to nevyriešil
29.07.2024 - 18:51:40
00
Miszek napísal:
ahoj, kupoval si tento? : https://www.pear-control.com/peartune-mso-tuning-e-bike-shimano-ep6-ep801

Ešte som to nevyriešil


Áno ten. Ale nie je to úplne ok. Rýchlosť sa zastaví na 20,6 a keď sa mení na hore dole 0,1 tak je to ok. No stane sa aj, že ostane dlhšie na 20,6 ( Keď idem viac ako 25) a vtedy to hodí do chyby E295. Vraj po určitom počte zápisov E295 sa dá motor do núdzového režímum Ja ich už mám asi 10 a na bajku 100km celkovo. S výrobcom čipu som komunikoval, riešenie je priniesť bajk a vyladia to. To je pre mňa ďaleko a organizačne náročné. Tak som hľadal ďalej reišenia a našiel som softverové odblokovanie od Eplus. Robia ho v BA, čakám kedy budú mať aktuálnu verziu (asi budúci týždeň) a zbehnem si to dať spraviť tam. Cena cca 200€. Čip vrátim.

Ty máš niečo nové?
31.07.2024 - 11:39:48
00
Popravde som sa spoliehal na ten Pear, ale odradil si ma :D Daj potom info ako si dopadol s tym Eplus, išiel by som do toho :)
31.07.2024 - 14:20:04
00
Inak v tom Pear control je absolútne ochotná pani, nápomocná. Pošlú ešte 1 - 2 čipy, vyskúšam. Potom ti dám samozrejme vedieť. Vedia to spraviť, len potrebujú k tomu bajk.
31.07.2024 - 14:26:56
00
brianperes čo sa týka blokovania preštuduj si trochu legislatívu... to že je to tvoj ebajk, ešte neznamená že si s ním možeš robiť čo chceš, ak máš auto tak isto vieš že tiež nemožeš robiť úpravy aké sa ti zachce... blokovanie ebajkov sa robí nie kvôli tomu že na akých cestách sa s ebajkom pohybuješ (veď aj s autom keď jazdíš po poľných cestách, musí splnať to isté ako na normálnych cestách), ale kvoli tomu že už by to nebol bicykel, ale de facto motorové vozidlo... tzn. potreboval by si poistenie, príslušnú kategoriu VP, a evidenčné číslo... nič v zlom , len na vysvetlenie...
31.07.2024 - 15:14:03
01
Možno máš pravdu, neviem, nevyznám sa v tom. Ale nemyslím si, že si nemôžem kúpiť bicykel, prerobiť ho ako chcem a jazdiť s ním po svojom dvore. Neverím, že toto mi nejaký zákon zakazuje. Ak áno, rád si to naštudujem, prečítam o tom. Morálne hľadisko a podmienky výrobcu dajme bokom.
31.07.2024 - 15:24:25
00
áno ale asi fakt len po dvore, to ti naozaj žiadny zákon nezakazuje, ale akonáhle s tým vyjdeš za bránu dvora už platí zákon... to nie je o moralizácii ani o výrobcovi, lebo aj výrobca musí dodržiavať zákony...
31.07.2024 - 15:29:47
00
keyboard_arrow_up