keby ste ju začali asfaltovať tak vás odsabotujem...
čo sa týka opravy asfaltky pri morave tak to by bolo viac ako žiadúce,ale tá je pravidelne zaplavovaná takže neviem
05.01.2011 - 21:40:45
00
Na preasfaltovanie Moravskej cyklotrasy sa ma pouzit nejaky zvlastny asfalt, ktory je viac odolny naruseniu vody. I ja som zvedavy, kolko to vydrzi....
Tu je skor problem s korenmi stromov, co dvihaju tento asfalt, i toto chceme poriesit spolu s ochranarmi... Ono sa to zda, ze preasfaltovat cyklotrasu nie je problem, ale je okolo toho dost vybavovaciek, a nekonecnych dotahovani...
Ja len dufam, ze tuto sezonu bude Moravska cyklotrasa preasfaltovana a v lepsom stave, ako teraz. Mali by pribudut i cyklomapy, pristresky...proste cyklisticky standart... Na celom useku sa samozrejme premaluje znacenie...
05.01.2011 - 21:45:56
00
ano tie stromy su velký problém a tie sa buď vyrežú,alebo ich tá cesta bude musieť obísť.Myslím si,že to s tým novým asfaltovaním nebude až také horúce...vieme ak to tu chodí a ochranári sú kapitola sama o sebe.
05.01.2011 - 21:51:22
00
Osobne si myslím, že preasfaltovanie cyklotrasy pri Morave bude asi skôr trápiť korčuliarov.
Dnes aj tak väčšina z cyklistov používa horské bicykle a pre tie je trasa celkom v pohode (môj názor)
Sú dôležitejšie veci na financovanie ako asfaltovať pri Morave (napr - Devín - Riviera atď)
05.01.2011 - 22:04:52
00
Trasa Devin - Riviera, devinska Nova Ves - Dubravka, su mestske cyklotrasy. O tie sa ma starat mesto. A sam vidis ako sa niekolko rokov o to stara.... :o Zupa vstupila do niektorych rokovani, aby pomohla riesit tuto situaciu, ale konecne riesenie je na magistrate. Zupa bude napomocna, pri rieseni tychto cyklotras, i financne....
05.01.2011 - 22:09:48
00
Devín - Riviéra som uviedol len ako príklad.
Pravdu povediac sa desím hladkého asfaltu na hrádzi pri Morave. Začnú tam jazdiť korčuliari a bude to vyzerať ako na Rusovskej hrádzi.
Ale máš pravdu.
05.01.2011 - 23:00:21
00
nezačnú tam jazdiť korčuliari pretože je to ďaleko a dnv nie je petržel.
05.01.2011 - 23:15:09
00
jj, par sa ich tam vyskytne, ale rozhodne to nebude masovka. Tie "akoze" mestske cyklotrasy su ponechane svojmu vlastnemu osudu (ved vieme svoje). Hlavna vec, ze plan bol splneny...
Teraz mame aspon na zupe bieleho kona ( :hai: Laci) a myslim, ze svita na lepsie casy.
06.01.2011 - 09:14:00
00
a kde niesú bufety nebudú ani masovo korčuliari :)
06.01.2011 - 09:24:13
00
Miro má pravdu. Bufety postavia. :D
06.01.2011 - 09:36:49
00
Medzi KV a Devinom, a medzi Dubravkou a DNV je nejaka cyklotrasa? :o Teda, pytam sa lebo som tadial par krat isiel na Zahorie a nejaky speci chodnik alebo smerovnik na speci chodnik som si nevsimol, asi lebo mi autobusy lizali lave plece :D . Podla mna, spravit normalny cyklochodnik na 1 z tych 2 usekov by bolo 100x uzitocnejsie ako preasfaltovat moravsky cyklochodnik. Ten este nieco vydrzi, korculiarov tam chodi uplne minimum (asi kvoli bufetom a chybajucim odpocivadlam) a cyklistom mozu byt korene ukradnute. Problem je, ze clovek sa nema ako bezpecne dostat z mesta do Devina alebo z Dubry do DNV.

Ak zupa zaplati tie smerove a info tabule na Cerovku, tak to bude super podla mna. Stale je tam dost roboty, takze nam to velmi pomoze, ked sa s tym nebudeme musiet starat.

Len pre zaujimavost. Hrabal som sa v archive NRSR a zistil som, ze Ivan Miklos a Pavol Freso za predoslej vlady predlozili navrh novely zakona "o cyklistoch v lesoch", v ktorom chceli zo znenia uplne odstranit cyklistov a odkaz na lesne cesty, cim by sa zlegalizovala jazda na bicykli po lesnych cestach a chodnikoch. Predseda NRSR to posunul nejakemu vyboru na nejakom ministerstve, ktore sa ale v stanovenom termine nevyjadrilo a tak bol navrh novely zamietnuty.
06.01.2011 - 11:18:17
00
no len prečo to neposunú teraz.. vo vyhlásení to bolo, ale neviem či už nejaká zmena nastala..
06.01.2011 - 11:25:30
00
Nejaká cyklotrasa ide od mostíka pri novom Metre a potom okolo Akadémie PZ do DNV. Ale je dobre maskovaná.
06.01.2011 - 11:40:39
00
Pozeral som aj zaznamy od poslednych volieb, a ziadna zmienka o cyklistoch v lesoch. Asi to teraz pre nich nie je hlavna priorita.
06.01.2011 - 11:44:35
00
ako sa dostat napr. z dubravky do DNV je ist do stupavy a odtial vedie cyklochodnik smer dev. jazera. ak sa nemylim :)
06.01.2011 - 12:09:57
00
keyboard_arrow_up