ale oni asi chceli ist cielene na BK :)
13.05.2021 - 13:35:25
00
Citaj s porozumenim, pls: ak cielene isli na BK a zvladli to (aj s jalovymi km pred/po), tak im 1 karlovesky kopec navyse asi nebude vadit /a to v Dúbravke uz vobec/, myslim
13.05.2021 - 13:41:54
01
V dubravke po chodniku? Potom kludne ako navrhol scarinko na ten tunelik
13.05.2021 - 13:47:34
00
Nie po chodniku, po ceste. Jediny kratky usek s dopravou v jednom pruhu je Harmincova, ale oproti patronke a pod. pohoda


Edit: tunelik si nejak nepamätám, sorry, urcite tu niekde je

Edit2: ked uz sme pri Patronke, krizovatke, skoda ze v smere na Kramare sa neda legalne odbocit dolava z Mlynskej doliny na Pri Suchom Mlyne


Naposledy upravil Marli dňa 13.05.2021 - 14:29:42, celkovo upravené 1 krát.

13.05.2021 - 14:20:53
00
Aky tunelik? Ja som lennnavrhol ochadzku patronky kludnejsou cestou.
13.05.2021 - 14:22:21
00
Marli Nie je problem kopec na vrch, ale myslis listak a potom polianky ? Minimalne ten usek okolo byvalej pekarne mi pride problemovy. Tam su obrubniky, uzky chodnik zastavka, stply v strede chodnika ... Ci vies o nejakej inej variante ?
To co navrhol scarinko ma zase problem okolo tenisovych kurtov a za krizovatkou s Brnianskou kde skoncis na Opavskej a odtial prejst na Pri suchom myte ... je tez celkom peklo.

To je presne ten problem. Kvoli jednej krizovatke, a chybajucim 300m cesticky pre cyklistov sa neda dostat z Petrzalky do MK. :headbang: Vlastne nepretrzitu cyklotrasu Komarno BK, Lozorno zlikviduju jednym nedorobenym usekom.

Nejaky uplne iny variant cez stare mesto ? Spat sme isli cez Ruzinov ale to je tiez zle, Krizovatka pri Kukurici ja na skakanie cez ostrovceky na ktre sa rekumbent ani nevojde. Bajkalska stoja auta po chodnikoch tak, ze miestami neprejdes. Od Ruzinovskej je to v zasade OK.
13.05.2021 - 14:24:25
00
Da sa cez odborarsku, je tam nova cyklotrasa. Tam prides okolo kuchajdy od tomasikovej. Jedine co si nie som isty je prechod od stadiona po tomasikovu. To asi len po sidlisku po ceste.
Od gastanovho hajika hore na horsku novou cyklotrasou okolo red toweru a potom bud cez peknu alebo kade len chces
https://mapy.cz/s/bazuzolevo

Ak ti nevadi kopec a trochu utlacenej hliny tak sa da cez mlynsku, okolo slobody zvierat a prides k IBMke a SAV na ten mini kruhac
https://mapy.cz/s/pupelufepu
13.05.2021 - 14:28:23
10
Kenai, vsetko som myslel po ceste (roznych), po chodniku nejazdim/iba ak sa inac neda, teda i stlpikoch v strede chodnika neporadim.

Moje varianty:
1 cisto cesta, hlavna Karloveska, Harmincova
2 Liscie udolie, s pripojenim sa bud pri Juvente, alebo lepsie dalej za kupaliskom Rosnicka
3 okolo stadiona som nesiel davno, je tam nejaky cyklochodnik ale nepamätám si ci aj obrubníky, bolo to ale lamave, kostrbate, s vyystenim pred zastavkuo pri byv. pekarni /za mna nic moc, nabuduce pozriem mozno/

Pri Kauflande potom cez Polianky

Pri ceste opacnym smerom su na Harmincovej riadne vlny, kolaje, aj v aute citit. Ked o tom vies, nerozhodi
13.05.2021 - 14:42:20
10
Dakujem. Pojdem to asi najskor sam omrknut niekedy.
scarinko Tomasikova ma cesticku pre cyklistov ci si myslel chodnik alebo cestu ? Isiel som tadial naposledy skoro 2 roky spat a v tedy bol chodnik mizerny. Nieco dorobili ?
13.05.2021 - 14:55:04
00
Chodnik po lavej strane
13.05.2021 - 15:08:08
11
Kenai práve o tom som hovoril, čo si spomínal, že väčšina cyklistov očakáva cyklotrasu/pretekársku dráhu. Ty tiež očakávaš že cyklotrasa bude kvalitou ako superhladký profi povrch. Žiaľ to sa nedá.

Žijeme v meste, ak teda chceme efektívne cyklotrasy, tak väčšina by kopírovala súčasné cesty, preto som spomínal tie cyklopruhy na cestách. Šírka takého pruhu je 1,25m, takže aj keby mal bike 80cm riaditka a išiel v strete toho pruhu a auto išlo v strede 2,75m pruhu (šírka auta zo zrkadlami cca 2m), tak od auta bude vzdialený 50cm. Pri rýchlosti áut 30/50km/h a rýchlosti cyklistu medzi 15-30km/h (už beriem aj ebiky do úvahy) ten rozdiel nebude veľký. Dokonca sa hovorí o tom, že v mestách by bola len 30km/h. Tak či tak keďže žijeme v meste, tak križovatkám sa vyhnúť nedá, či už to bude kríženie cyklotrás, alebo s chodníkom, či cestou, takže cyklista bude musieť zastaviť, či spomaliť. Je nereálne, aby som sa dostal cez mesto bez toho, aby som križoval nejakú komunikáciu.

Samozrejme, môžeme poukázať na objektívne prekážky, napríklad stĺpik uprostred chodníka, ale aj ako na cestách, tiež si nemôžem vytiahnuť F1 na cesty, keďže by nedopadla veľmi dobre, aj keby ju odsúhlasili do premávky. Alebo nemusíme ísť do takého extrému, stačí nejaké Ferrari, Lambo, ktoré sú úžasné na trati, ale po meste s tým človek ozaj nechce jazdiť. Tak to bude aj s bicyklami. Môžem tu jazdiť s dráhovým bikom, ale musím s rátať s tým, že to bude nepohodlné. Samozrejme netreba zabúdať, že zákon definuje isté technické parametre bicyklov, čo majú spĺňať, ako 2 na sebe nezávislé brzdy, reflexné prvky, svetlá.
13.05.2021 - 21:37:55
00
uz viackrat som pri kolobezkovani videl ze cyklisti idu cez ten pristav co je pod Pristavnym mostom, a potom cez rampy, a tym padom obchadzaju cely ten stavebny blatovy bordel, ktory im asi vadi.
Planujem ist dnes von, tak sa na to mozno kuknem.
14.05.2021 - 15:14:42
01
Jano1987 Nechem tu vytvarat flame ci ma byt cesta hladka alebo hrbata. Ale len upresnim. Ak ma slkuzit cesticka pre cyklistov v meste na prepravu, nie na travenie casu musi umoznit efektivny prepravu. Cize musi byt konkurencie schopna autam. Ak na aute urobim priemer 15-20km/h cez spicku napriec centrom. Tak na biku musim urobit aspon tolko isto, alebo to musi byt bezpecnejsie, alebo pohodlenejsie. Inak je cela podpora cykloinfrastruktusy zbytocna. E bicykle su buducnost pre nesportovcov. Velomobil je jedina rozumna alternativa na dochadzanie za zleho pocasia, tie vozitka maju kurenie hravo urobia priemer cez 20km/h a odnesies v nich aj nakup cestou domov. V NL prisli na to, ze ak dokazu zrychlit priemerku comuterov na bikoch, budu ludia ochotny dochadzat na vacsie vzdialenosti. Je to logicke, ak imi to autom trva rano do prace hodinu a na biku 2.5 tak cim pojdem. Ale ak to bude povezme hodina vs 1.5 hod to sa uz da. Bike moze lahko v meste urobit priemer lepsi ako auto, ak ma na to urobene podmienky. Krizovtky nie su problem, ak budu na nich prechody pre cyklistov miesto znaciek zosadni z biku. Tak isto sa da nastavit zelena vlna, su snimace pohybu aj na cyklistov, moze byt dopytovana zelena na prechodoch. Proste nemozem hovorit, ze uprednostnujem cyklodopravu a zaroven osadzat tabule zosadni a schody do cyklotias.
Moja babka jazdila na biku do svojej smrti, vlastne dostala a biku infarkt a zomrela (68rokov). Ale zniest bicykel po schodoch nedokazala. Ani pomediz chodcov kluckovat, ani na obrubnik vyskocit. To su tiez cyklisti a bude ich stale viac. Ked my budeme na dochodku, tak nam na auto z neho nevide to sa spolahni a mesta budu tak ucpane ze budeme parkovat na zachytnych parkoviskach mimo centrum a dnu nas ani nepustia.
14.05.2021 - 18:09:55
01
Ahojte, prosim Vás, v lokalite petrzalskych bunkroch kde by sme sa vedeli zastavit na kavu, alebo na pivo? Len Autoberg?
14.05.2021 - 21:14:53
00
Tento menej znamy (a neprístupný dovnútra) tiez pocitas? 48.099852,17.123652
Snad som trafil suradnice

Alebo Bunker B-S 6 "Vrba", Bratská, 851 05 Bratislava
Ci juzne od neho, 7,8,9

vsetky su relatívne blízko, aj civilizácie-bicyklom, na kavu/pivo tam nechodim, Google maps pozri
14.05.2021 - 21:59:19
00
keyboard_arrow_up