na ten giant pozor, aj Defy vyzerý byť celkom dlhý, mal som svojho času, pred kellys 90tkou práve Revolt advanced 2 v L ku a bolo mi to kus dlhe na mojich 184cm. aj posed mal vysoký - Stack myslím, nič hrozné čo by sa nedalo vyriešiť o 1cm kratším predstavcom a odstránením podložky pod rajdami ale Inak veľmi pohodlný a stabilný bike v teréne, ta sedlovka Dfuse či jak to volaju aj rajdy pekne tlmia ale proste soot mi sadol lepšie a išiel akoby rýchlejšie neviem to vysvetlť proste lepšie zrýchľoval a lepšie sa mi na nom šlapalo, A to som aj prezul tie ťažké giant plášte za thunderá a aj tak nič moc. To som mal soot M ko lebo cez koronu nebolo nič tak som kupil v bazare čo bolo, Kus mi bolo krátke tak som ho chcel predať a nechať si Revolta ale malo to byť inak.... A teraz už mám Soot L-ko ale s o 1cm kratším predstavcom už ale bohužiaľ cítim aj kľuky 175mm su mi kúsok dlhé, ideál by boli 172,5tky. na mtb už jazdím len 170tky a je to super na kolená za mna aj na kadenciu a chcel by som aj 42t prevodník rovno a ideálne ovál to je paráda do kopca. Ten soot Mko mi bolo kus krátke zas a šúchal som špičku tretry furt o predné koleso a musel som sa vždy akoby poskladať naň a tak som ho vymenil za Lko.
Inak nechápem prečo sa nedaju kupiť len rámy za normálnejšie ceny, Často samotný rám stojí o pár stoviek menej ako celý bike v nižšej špecifikácii, a človek by si to ohádzal podla seba rovno. Ale proste často sa oplatí kupiť viac celý bike v horšej výbave a pár komponentov vymeniť ako tú vyššiu výbavu/osadenie kde sú síce lepšie komponenty ale pre mna zbytočné alebo čo mi nesedia. Teraz, už ked kupujem/vyberám nejaký bike mtb alebo gravel vidím hned, že no brzdy budem meniť, alebo kolesá , predstavec sedlovku, rajdy, plášte, prevodník, omotávka no proste polka biku ide preč...
16.09.2024 - 22:02:37
01
peniakfoto mal by si sa začať venovať čínskej výrobe :D Winspce, Yoeleo, Carbonda, Triaero sú docela solídne značky, našiel som na ne koooopec pozitívnych recenzií, súčasných aj starších. To je ale na iné fórum toto téma. Dám ti len tip, Triaero Graro rám, cca 810 EUR, dokonca má licenciu UCI (našiel som ju aj v zozname UCI na ich webe). Za mňa, skvelá cena za rám.
16.09.2024 - 22:38:18
01
Menšie rámy idú lepšie do záberu, sú aj vrtkejšie, čo však nemusí niekomu vyhovovať. Nie nadarmo to aj uvádzajú aj výrobcovia,len akosi zabudnú že veľakrát je potrebná aj zmena predstavca.
17.09.2024 - 07:57:03
00
Takže pri tých nových Sootoch X nič nevylepšili iba nový rám, ani novšia sada GRX, skoro žiadne úpravy iba integrovaný cokpit.
https://www.youtube.com/watch?v=1MZSK_VFt-o
20.09.2024 - 21:32:15
00
Tak to si, podľa mňa, Kellys zapálil. Nedám 2199 EUR za 2x10. Ešte ten X90, dajme tomu. Dali tam 1x12. Ten by mi ešte stál za to. Ale pri tomto sa mi neoplatí brať nič iné okrem 1x pohonu. Alebo nech zaradia do ponuky len rámy.
20.09.2024 - 21:55:03
01
Inak mám jednu otázku. Ten môj Soot 80 mám síce na predaj (chcem vymeniť za cestný endurance) no ide o to že to nejak nesúrim, t.j. že ak ho nepredám absolútne mi to nevadí, ak sa nájde kupec tak pojdem do cesťáku. No k veci, napadlo ma že nové sooty majú integrovaný cokpit. Môj Soot80 má semi-integrované 1.5 FSA hlavko.
(Moc sa do toho nevyznám tak chcem poradiť). Napadlo ma že keď nové rámy nie sú tak odlišné od série 2023 (viď foto môjho soota) že by som mohol teoreticky skryť bowdeny cez integráciu kabeláže pomocou nového hlavka a predstavca.
Myslíte si že by rám a vidlica Soota80 zvládla integráciu káblov?
Dal by som v servise vymeniť tieto dve veci, postačovalo by to na integráciu?
(Kedže sa jedná o SMR systém tak to je stále pekné a čisté riešenie s možnosťou úpravy dĺžky predstavca v prípade potreby)

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/predstavce/fsa-road-ns-smr-predstavec-318-mm-70-mm-6-p224492.html?itm_medium=forum#description

https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/hlavove-zlozenia/integrovane/fsa-no55r-15-acr-hlavove-zlozenie-integrovane-p294526.html

Vopred ďakujem za odpoveď :)

    Prílohy:

    IMG_1504.jpg
    IMG_1504.jpg 265.18 KiB thumb_up0thumb_down

    Snímka obrazovky 2024-09-15 214411.png
    Snímka obrazovky 2024-09-15 214411.png 421.01 KiB thumb_up0thumb_down

    20.09.2024 - 22:24:43
    00
    Integrované hlavové zloženie znamená, že tam nemusíš listovať misky na ložiská ale rám je vytvarovaný pre ložisko :) nemyslím si, že v Kellyse s týmto počítali, keď navrhovali rám. A lepšie budeš, ak im napíšeš priamo e-mail. Mne odpísali do pár dní a boli veľmi nápomocní.
    20.09.2024 - 22:31:03
    01
    Wescy napísal:
    Integrované hlavové zloženie znamená, že tam nemusíš listovať misky na ložiská ale rám je vytvarovaný pre ložisko :) nemyslím si, že v Kellyse s týmto počítali, keď navrhovali rám. A lepšie budeš, ak im napíšeš priamo e-mail. Mne odpísali do pár dní a boli veľmi nápomocní.


    Určite im napíšem :)
    Len som sa chcel poradiť aj tu, že či náhodou to už niekto neriešil :D
    Ak nie tak by moj Soot80 bol prvý svojho druhu :D :D :D
    20.09.2024 - 22:47:34
    00

    MTBIKER odporúča

    keyboard_arrow_up