Ja som sa konečne po 2 rokoch našiel v cyklistike. Baví ma aj aj. Cize u mňa Cestak a Horak. A skôr HT ako full . Mal som Ctm Skaut a to je už skôr na traili. Chodievam jazdit aj maratóny ako MTB Stupava,Svätý Jur atď a tam stačí úplne HT a viac aj natrenujem na HT techniku
15.09.2024 - 12:16:13
10
GRankovic Pri stave ciest, co su v Zalesi a okoli, celkom sa cudujem, ze si presiel z gravelu na cestak. Hlavne cez Zalesie to bolo na cestaku utrpenie. :-)
15.09.2024 - 13:04:30
00
user_id napísal:
GRankovic Pri stave ciest, co su v Zalesi a okoli, celkom sa cudujem, ze si presiel z gravelu na cestak. Hlavne cez Zalesie to bolo na cestaku utrpenie. :-)


To môžme povedať že celé slovensko je vhodné na gravel pokiaľ ide o cesty xD
15.09.2024 - 13:06:09
04
Tak ja som vždy utekal zo Zalesia smer Hrádza alebo Rakúsko. A tam som zistil ze Gravel ma svoj limit :(
15.09.2024 - 13:17:59
01
GRankovic napísal:
Tak ja som vždy utekal zo Zalesia smer Hrádza alebo Rakúsko. A tam som zistil ze Gravel ma svoj limit :(

Kazdy sme iny, mna to zo S. Grobu vzdy taha opacnym smerom. Na Male Karpaty je gravel fajn, len do Baby maju ziletkari dost navrch :).
15.09.2024 - 13:23:11
02
Ja vlastním Kellys Soot 80 tiež a mám na ňom najazdených cca.6200km od 05/23 a je to skvelý bicykel. Popravde aj ja som rozmýšľal nad výmenou za cesťák :) Nie že by bol gravel zlý (využívam ten Soot 70/30 - cesty a šotolina). Mám dva sety kolies, jedny Fulcrum Racing 6DB s Panarecer Gravelking SK+ 700x35C a druhé na cestu Mavic Ksyrium 30 DB so Schwalbe One Addix 700x32C oboje nahodené na tubeless a striedam kolesá podľa nálady, či chcem ísť jazdiť na cestách či cyklochodníkoch alebo sa zoberiem niekam do prírody (žiadne extrémy, iba šotolinka, polné cestičky väčšinou rovinka). Oboje mám rád len stále mám depky pokiaľ mám jazdíť čiste na cestách, keďže vieme v akom stave sú cesty a ako sa správajú niektorí arogantní vodiči. Ten Soot využívam popravde 70/30 (cesta/šotolinky). Keby žijem niekde v Holandsku/Belgicku a pod. tak by som šiel hneď do cesťáku, no gravel som práve kupoval po dlhom zvažovaní preto, lebo som nebol na 100% rozhodnutí, či budem jazdiť aj na cestách alebo nie. Výhoda gravelu je tá, že človek nie je nijak obmedzený. Navyše mám dva sety kolies a je to otázka max.5 minút kedy prehodím kolesá a viem si zajazdiť kde chcem. Popravde nikdy ma nelákali široké plášte a jazdenie po kameňoch, extrémne výstupy na kopce, downhill a podobne, jazdu na graveli za mňa považujem ako oddych, a relax v prírode, sem tam dupnem do pedálov ale nijak nerieším ani navýšené metre, ujdenú vzdialenosť, priemerku a hranie sa na čísla. No úprimne asi aj ja cítim, že cesťák (endurance) by bola pre mňa lepšia voľba. U Soot80tky som si zvykol práve na ten zrelaxovaný posed a tú endurance geometriu (Sooty sú viac endurance ako gravel geo pri podobných konkurenčných bicykloch). Častejšie a častejšie sa vozím na dropoch, no samozrejme používam aj hoody. Mám podpiemernú/priemernú kondičku, záleží ako sa vyspím a ako sa unavím v práci xD takže nie som žiaden profi vytrvalostný jazdec. Moje požiadavky na cesťák sú: aspoň 105, karbón, integrované tukabele, integrovaný kokpit, endurance rám a priechodnosť aspoň na 38mm, čiže by som vedel využiť oboje kolesá na cestu aj gravel no s tým že cestný endurance bicykel by bol o čosi tuhší a svižnejší ako gravelová geo. Ešte aby tie ceny boli rozumné xD nehodlám platiť viac ako 2,5k za bicykel keď viem že tie ceny sú aj tak veľmi umelo navýšené aby všetci zarobili na marže (pracujem v obchode a preto viem ako to funguje). Popravde zvažujem aj možnú výmenu Soot80ky za nejaký ten endurance cesťák podľa tých požiadaviek ktoré som písal vyššie. Celé špecifikácie mám uvedené v profile bicykla ak by to niekoho zaujímalo :) Mám otvorené dvere...


Naposledy upravil Roman98 dňa 15.09.2024 - 15:34:54, celkovo upravené 1 krát.

15.09.2024 - 14:59:03
00
Aha, našiel som ti dokonalého adepta, bez zbytočnej marže od obchodníka, https://www.canyon.com/en-sk/road-bikes/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-7/3707.html?dwvar_3707_pv_rahmenfarbe=BK%2FBK
105ka - máme
integrované káble - máme, dokonca integrovaný kokpit
35mm priepustnosť, to jazdíš teraz
Vyšší stack, kratší reach, všeobecne vynikajúca endurance geo
2500 EUR + doprava no ... :)
Inak tieto Gianty, čo si kolega kúpil, tiež nemajú najhoršie cenovky, hlavne, ak chytíš nejaký ten výpredaj minuloročných modelov.
15.09.2024 - 15:28:45
10
Canyon-y sú pekné len sa mi nepáči ich taktika origo komponentov = vyššia cena náhradných dielov. Popravde keby v Kellyse normálne rozmýšlali a urobili aspoňa na novej URC50 priechodnosť na 35mm plášte tak by som vymenil Soot80 za URC50 hned. Len max šírka plášta 28mm v dnešnej dobe? :/ Kellys má pekné bivykle len zas trošku zaspali dobu...
15.09.2024 - 15:42:51
00
Kellys sa, podľa mňa, sústredí na segment elektro bicyklov. A na zvyšok podľa mňa už nemajú kapacitu alebo peniaze. A zrovna URC si uviedol ako absolútny opak endurance bicykla :D 404mm reach a 110mm predstavec vo veľkosti L, to by si sedel na supermana.
15.09.2024 - 15:56:31
01
Ja viem, ze to nie je endurance. Ale dal by som tomu sancu lebo sa mi fakt paci :D skoda no… mal som ho iba v hladaciku ale ked som sa dozvedel ze pojme max 28mm sirku plastov tak to je pass…
15.09.2024 - 16:06:22
00
Giant som bral lebo sú dobré ceny. Je to model 2024. Povodna cena 2999eur , ja som mal zľavu 28%. Spĺňa co som chcel a to je. Karbonovy ram, karbonova sedlovka - to bol bonus, komplet na Shimano 105. Integrovaný kokpit :) ostatne si Giant robí všetko samo. 10 ročná záruka na ram. Ja som mega spokojny
15.09.2024 - 16:35:24
01
Ako pozeral som špecifikácie, popravde spĺňa všetko čo by som chcel aj ja :D Čiže dobre si vybral (y). Najmä aj to že má priechodnosť 38mm tušim čo je skvelé na cesťák.
15.09.2024 - 16:38:24
00
Asi hodím inzerát a skúsim aj ja či sa podarí alebo nie :D GRankovic najmä ty si ma ešte viac dostal do rovnakej pozície o zmene bajku :D :D :D No uvidím...
15.09.2024 - 17:01:26
00
Roman98 napísal:
Asi hodím inzerát a skúsim aj ja či sa podarí alebo nie :D GRankovic najmä ty si ma ešte viac dostal do rovnakej pozície o zmene bajku :D :D :D No uvidím...


Ponáhľaj sa model 25 stoji uz 3300 a všetko to iste len iná farba 😀😀😀
15.09.2024 - 17:39:29
01
No tie ceny idú fakt hore :D Ale zatiaľ som hodil na bazár, neponáhľa mi to :D ty máš ročník 24 či 25? :D GRankovic
15.09.2024 - 17:59:52
00

MTBIKER odporúča

keyboard_arrow_up